میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می شود. بیگودی ها درسه سایز موجود می باشند که بسته به احتیاج و نوع فر از آنها استفاده می کنیم . موها با انجام میزانپلی بصورت حلقه های بسیار زیبا در می آید و به زیبایی مو می افزاید . همچنین انجام یک سری شینیونها را بسیار راحت تر می کند . در زیر به اندازه ی بیگودی ها و نحوه ی استفاده از آنها توجه کنید

 البته بسیاری از بیگودیها با سوزنهای مخصوص به خود بر روی سر ثابت می شود .

hair being styled

میزانپلی یا پیچیدن مو :

میزانپلی و فر تقسیم بندی یکسانی دارند که 9 قسمتی است .

1-      برای میزانپلی سر باید تمیز و شسته شده باشد . پوست سر خشک ولی ساقه های مو باید مرطوب باشد.

2-      یک حوله در ابتدا بر روی دوش مشتری می اندازیم

3-      تقسیم بندی 9 قسمتی سر را انجام می دهیم .

a.       از تیزی گوش تا تیزی گوش خط مرکزی را جدا می کنیم.

b.       از وسط گوش کمی پائین تر خط مرکزی پس سر را جدا می کنیم.

c.       از هشت ابرو تا هشت ابرو ( منظور آرک ابرو است ) یک مستطیل تا مرکز سر جدا می کنیم. بدین ترتیب جلوی سر به سه قسمت مساوی تقسیم می شود .

d.       ادامه ی مستطیل جلوی سر تا انتهای پس سر کشیده می شود .

e.       حد فاصل پس سر تا خط پشت گوش یک مثلت در طزفین ایجاد می شود .( بدین ترتیب سر به 9 قسمت تقسیم می شود . )

برای میزان پلی کردن موهای لخت می توانیم بسته به حجم مو یک تا دو قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش بر روی موها هنگام میزانپلی پاشید.

برای شروع پیچیدن از قسمت جلو یعنی مستظیل جلو شروع بع پیچیدن می کنیم و همینطور پیچیدن را تا انتهای پس گردن در امتداد مستظیل جلو ادامه می دهیم . در مرجله ی بعد از دو طرف سر شروع بع پیچیدن می کنیم و در نهایت دو مثلث طرفین و بنا گوش را می پیچیم.

همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد . برای پیچیدن جلوی سر دو یا سه تا بیگودی اول را به طرف جلو می پیچیم . اگر موهای چتری بلند بو ، بسته به فرق مشتری می توانیم به سمت چ÷ یا راست بیگودیها را بپیچیم.

برای موهای فر هرگز ار ژل استفاده نمی کنیم .

بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد می کند

توجه : تا پس سرموها با زاویه ی 90 درجه پیچیده می شود . دو تا پس سر را هم بهتر است با زاویه ی 90 در جه بپیچیم . از دو تا پس سر به بالا یا با زاویه ی 90 به بالا یا 180 درجه تکه های مو را می پیچیم . هرگز با زاویه ی 90 درجه به پائین بیگودر را نمی پیچیم.

بغل ها را هم با زاویه ی 90 درجه می پیچیم /

در دو مثلث طرفین اگر بیگودی جا نشد می توانیم آنها را بطور اریپ بپیچیم . در غیر این صورت باز باید با زاویه ی 90 درجه تکه های مو را به دور بیگودی بپیچیم.

            در زیر تصاویری از موهای میزانلی شده را تماشا می کنید.

Curling : salon hair brush used for curling hair stock photo Curling : Beautiful girl with gorgeous curling hair lying on white background stock photo Curling : Portrait of beautiful blue-eyed girl with curling hair stock photo
Curly Hair Styles Curling : A blonde woman with lavender curlers in her hair, with an expression of hoping she\'ll look better later.  Bad hair day. stock photo Curling : A young girl gets lip gloss applied by a stylist at a salon. Focus on top of young girls face. Motion blur intentional on stylists hand. stock photo

Womans hair in rollers

 get the look Thermal Creations

Girl in curlers and sunglasses

Close-up of beautiful face with long hair

long hair

drying hair

hair style

hair style

hair-curlers victim

hair rollers on white

getting pretty

Long hair with flower

Long hair

doing hair

شاد باشید